פורום רשלנות רפואית

פורום רשלנות רפואית

אחד היתרונות העיקריים שקיימים במסגרת פורום רשלנות רפואית, מצוי בעדכוני הפסיקה המועלים על ידי מנהלי הפורום וגולשיו. על סמך עדכונים אלו יכולים גולשי הפורום להתעדכן בהלכות חדשות ולעקוב מקרוב אחר התמורות בהשקפת בתי המשפט בכל הנוגע לתביעות רשלנות רפואית.

כך, לפני ימים ספורים מחק בית משפט השלום באשקלון תביעת רשלנות רפואית על הסף, בשל העובדה שהתובעת לא צירפה לה חוות דעת רפואית, התומכת בטענות התביעה הקשורות בעולם הרפואה. פורום רשלנות רפואית מקצועי, אשר מעדכן פסיקות חשובות הניתנות על ידי בית המשפט, סיקר את אותו מקרה, אשר המסקנות הנלמדות ממנו יכולות לעזור לכל אדם החפץ בהגשת תביעת רשלנות רפואית בהווה או בעתיד. על קוצו של יוד יצויין כי אותו מקרה, כאמור, עסק בתביעה במסגרתה נטען כי התנהגות רשלנית של בית חולים, הובילה להפלת העובר של התובעת.

את כתב תביעתה הגישה התובעת ללא תמיכה של חוות דעת רפואית ובגין כך הגישה הנתבעת בקשה למחוק את כתב התביעה על הסף. על פי סקירת ההחלטה במסגרת פורום רשלנות רפואית, עולה כי בבקשתה הסתמכה הנתבעת על תקנה מתקנות סדר הדין האזרחי, לפיה קיימת חובה על כל בעל דין שרוצה לטעון טענה בעניין הקשור ברפואה – לצרף חוות דעת של מומחה רפואי. הנה כי כן, השיעור הראשון שלומד כל אדם אשר מעיין בסקירת ההחלטה באותו פורום רשלנות רפואית הינו כי לפני שהוא מגיש את כתב תביעתו לבית המשפט, עליו לפנות לרופא מומחה בכדי שיערוך לו חוות דעת רפואית.

יש לך שאלה ? שאל את המומחים כעת — > פורום רשלנות רפואית

יתר על כן, סקירות הפסיקה האמורות כוללות בחובן גם את דעתו של הסוקר, אשר לעיתים מכילות ביקורת על התנהלות כזו או אחרת של בית המשפט, התובע ו/או הנתבע בהליך מסויים. אם ניקח לדוגמא את המקרה המפורט לעיל, הרי שכל תובע פוטנציאלי יכול ללמוד ולהסיק מסקנות מהביקורת שמשמיע הכותב, המסקר את ההחלטה במסגרת פורום רשלנות רפואית דנן. ובמה דברים אמורים – עיקר טענתה של התובעת בתגובה לבקשה למחיקת תביעתה על הסף, הייתה כי מתקיים הכלל המשפטי הקרוי "הדבר מעיד על עצמו" ועל כן אין זו מחובתה לצרף חוות דעת רפואי כתמיכה לתביעתה. סוקר ההחלטה בפורום מעביר ביקורת על העלאתה של הטענה האמורה, תוך שהוא מפרט אודות הכלל האמור ובהמשך לכך מסביר מדוע הוא אינו פוטר את התובעת מהגשת חוות הדעת הרפואית.

פורום רשלנות רפואית

הנה כי כן, מן הסקירה האמורה לומד הגולש בפורום שני דברים נוספים: ראשית הוא מתוודע לכלל הקרוי "הדבר מעיד על עצמו", המשמש תובעים מסויימים בתביעות נזיקיות, כך שהחלתו על ידי בית המשפט הופכת את נטל ההוכחה במסגרת הדיון הספציפי. שנית, מסיק הגולש כי גם אם הוא סבור שיש להכיר בכלל האמור, במסגרת הנסיבות האישיות של תביעתו, אין זה אומר שהוא פטור מהגשת חוות דעת רפואית מטעמו.

אשר על כן, הסקירות המשפטיות המתעדכנות בפורום רשלנות רפואית עשויות להיות רלוונטיות לנפגעים רבים, אשר שוקלים להגיש תביעת רשלנות רפואית לבית המשפט. זאת ועוד, מלבד המסקנות המוסקות מסקירות אלו, יש באפשרותם של הגולשים לקבל הבהרות ולשאול שאלות, במסגרת הדיון שנערך בפורום על כל סקירה וסקירה.
[ois skin="skin2"]

2 תגובות בנושא “פורום רשלנות רפואית

 1. אייל נמט

  לאחר השחרור שלי בשנת 2005 נסעתי לטיול במזרח למשך כשלושה חודשים. לקראת סוף הטיול השכרתי אופנוע בבנגקוק ולצערי עברתי תאונת דרכים לא קלה בכלל אשר בגללה הייתי מאושפז בבית חולים סיריראג' בבנגקוק (לפי מה שהבנתי הוא היה נחשב לאחד הבתי חולים הטובים באותה תקופה). סבלתי משברים ברגליים והרופא התאילנדי שטיפל בי גיבס אותי בצורה לא טובה, דבר אשר גורם לי לצליעה עד היום. שאלתי המרכזית היא האם אתם מכירים עורך דין רשלנות רפואית שמתמחה בתביעות מול בתי חולים ורופאים מחו"ל?
  לתשובתכם אודה בהקדם
  אייל

 2. admin מאת

  אייל שלום רב,
  אנו מעניקים מידע וסיוע בכל הנוגע לתביעות רשלנות רפואית בארץ. לפיכך, אין לנו דרך לעזור לך.
  יחד עם זאת, אתה צריך עו"ד שבקיא בדין הזר הרלבנטי ואולי הוא אף יוכל לקשר אותך עם עו"ד מקומי.
  המון בריאות והצלחה.

כתיבת תגובה