מקרה של רשלנות רפואית בשאיבת שומן

ניתוח לשאיבת שומן כשל הרפואה האסתטית המתקדמת מובילה רבים לבחור בהליכים רפואיים שונים, שנחשבו בעבר למורכבים מאד וכיום נחשבים לפשוטים יותר. מבין מגוון הטיפולים המוצעים כיום, שאיבת שומן נחשבת לאחד ההליכים השכיחים, אותם בוחרות לא מעט נשים בגילאים שונים כדי לזכות בגוף חטוב ומתוח יותר. מקרי רשלנות רפואית שאיבת שומן הינם מקרים בהם בוצע הליך זה באופן לא תקין, כך שנגרם נזק למטופלת או התקבלו תוצאות שאינן רצויות.

מהם מקרים של רשלנות רפואית במסגרת הליך של שאיבת שומן?

שאיבת שומן, כאמור, הינו הליך כירורגי שכיח מאד ונחשב לאחד הטיפולים הפופולאריים ביותר בתחום הרפואה הפלסטית. ניתוח זה עוזר להיפטר ממצבורי שומן בגוף, שבדרכים אחרות לא ניתן לעשות זאת ומשווה לגוף מראה מתוח ומחוטב יותר. כמו ניתוחים אחרים, גם ניתוח זה טומן בחובו לא מעט סיכונים וסיבוכים שונים, אולם פנייה אל רופא מומחה יכולה להקטין את הסיכון בכך ולהעלות את סיכויי הצלחתו של הניתוח.

מקרי רשלנות רפואית שאיבת שומן יכולים להתייחס למצבים שונים. פעמים רבות מדובר במקרים בהם לא התקבלה הסכמתו מדעת של המטופל, הנחשבת להכרחית ביותר כשמעורבים הליכים רפואיים שונים. ישנם גם מקרי רשלנות רפואית שאיבת שומן בהם בוצע ההליך אף על פי שהמטופל לא היה כשיר לכך וגם מקרים בהם בוצע ההליך באופן שאיננו מקצועי, שהוביל, בסופו של דבר, לצלקות ולמראה לא אסתטי.

חשוב לזכור שניתוח שאיבת שומן יכול להיעשות בכמה אזורים שונים בגוף, כמו אזור הישבן, הרגליים, הקרסוליים, הברכיים וגם הבטן. ניתוח זה איננו מתאים לכל אחד, ומיועד בעיקר לכל אלה שהינם בעלי עודף משקל קל, הסובלים מהצטברות של שומן באזורים אלה ואינם יכולים להיפטר מהם למרות התזונה הנכונה והפעילות הגופנית שבה הם עוסקים.

לניתוח זה ישנם סיכונים שונים כמו זיהומים, שטפי דם, כוויות ובמקרים חמורים מאד גם מוות. במידה וביצוע הניתוח איננו מבוצע באופן הנכון ונגרם נזק, הרי שזהו מקרה של רשלנות רפואית המצדיק הגשת תביעה כנגד המנתח.

מה ניתן לעשות במקרים מסוג זה?

כמו כל בחירתו של הליך רפואי, ובמיוחד ניתוח מסוג זה, חשוב לבחון את הרופאים המנתחים ולבחור את הרופא המקצועי ביותר, שיוכל לעשות זאת. אולם, במידה ובוצע הניתוח ונגרם נזק, ייתכן שזהו מקרה של רשלנות רפואית שאיבת שומן. במקרה זה ניתן להיעזר בסיועו המשפטי של עורך דין, המתמחה במקרים של רשלנות רפואית, לרבות כאלה הקשורים בניתוחי שאיבת שומן.

עורך דין זה יכול להגיש, מטעמו של הנפגע, תביעה לבית המשפט המוכיחה את הקשר הסיבתי שבין הנזק שנגרם לניתוח שאיבת השומן עצמו. בעזרת ראיות והוכחות שונות, יכול עורך הדין לפעול למען מימוש זכויותיו של הנפגע וקבלת הפיצוי המתאים לו.

לסיכום

במידה ועברתם ניתוח של שאיבת שומן ונגרם לכם נזק, אתם מוזמנים לקבוע פגישת ייעוץ אצל עורך הדין רשלנות רפואית, כדי לבחון את הדרכים השונות שבהן מומלץ לנקוט במקרים מסוג זה. עורך הדין יעמוד לרשותכם לאורך כל הדרך ויעזור לכם להתמודד עם התביעה באופן הנכון ביותר. פגישת ייעוץ מקדימה, שאיננה כרוכה בתשלום או בהתחייבות כלשהי, תעזור לכם בשלב הראשון ותאפשר לכם להחליט לגבי ההמשך יחד עם עורך הדין.