עורכי דין שמתמחים ברשלנות רפואית

עורכי דין המתמחים ברשלנות רפואיתבמידה ונגרם לכם נזק כתוצאה מכך שהצוות המטפל התרשל בעבודתו הרפואית, כיום אתם ודאי יודעים שבאפשרותכם להגיש תביעה משפטית כנגד הגורם המטפל. פעמים רבות ישנה אפשרות להגיש מספר תביעות במקביל, הן תביעות למוסד לביטוח לאומי, הן מול הצוות המטפל או הרופא הספציפי שהתרשל בעבודתו והן מול המוסד בו עובד הרופא. הנקודה שחשוב להבין היא שגם במידה ואתם סבורים כי מעבר לכל צל של ספק נגרמו לכם אי אילו נזקים כתוצאה מהתנהגות רשלנית, הרי שבכל מקרה עליכם לפנות ראשית לייעוץ אצל עורך דין מומחה.

חשוב להבין

התביעות בגין רשלנות רפואית יכולות להופיע בגין אינספור מקרים שונים ומשונים ולכן ישנה חשיבות גבוהה ביותר לבחור באיש מקצוע שעוסק במקרים הדומים לשלכם. בדיוק כפי שלא תפנו למנתח פלסטי כדי לעבור ניתוח מעקפים, כך לא תפנו לעורך דין שמתמחה בתחום של תביעות כנגד נזקים שנגרמו בעקבות ניתוח פלסטי כושל כדי לקבל פיצויים במקרה בו נגרם לתינוק שלכם נזק בגין רשלנות בזמן הלידה.

פורטל עורכי דין

כיצד ניתן לבחור בצורה מושכלת עורך דין מומחה?

טעות נפוצה שעושים תובעים רבים היא לשאול את קרוביהם בנוגע לאנשי המקצוע שעבדו מולם בתביעות שהגישו בתחום. גם אם השכנה ממול הצליחה להשיג מאות אלפי שקלים כפיצוי על עוול שנגרם לה וכל שבפיה הם דברי שבח לעורך הדין שטיפל בתביעה שלה, הרי שלא בטוח שאותו עורך דין מתאים גם לתביעה שלכם. בדיוק לשם כך הוקם האתר LawTip, כדי לסייע לאזרחים לאתר את איש המקצוע המושלם עבורם.

באתר תוכלו בעזרת המערכת החכמה והנוחה למשתמש לעיין בפרופילים מקצועיים של עורכי דין שמתמחים בתחום רשלנות רפואית. בפרופילים המקצועיים תוכלו לקרוא על הניסיון המקצועי של עורכי הדין השונים ואפילו לקרוא פסקי דין שנכתבו בסיומם של משפטים בהם שימשו כתובעים.

אתם מוזמנים לבדוק היכן למדו, כמה שנות ניסיון יש להם ואפילו לפנות אליהם באופן אישי. כך תוכלו להכיר את אנשי המקצוע השונים, לקבל תמונה כללית על איכות העבודה שלהם ובסופו של דבר להחליט מי יהיה האיש שיזכה לטפל בתיק שלכם.

בנוסף אתם מוזמנים להעלות כל שאלה שמציקה לכם בנושא לפורום המקצועי ולקבל תשובה תוך זמן קצר ממיטב אנשי המקצוע בתחום. הפניה האישית לעורכי הדין תאפשר לכם לקבל ייעוץ ראשוני ללא התחייבות וללא תשלום.

המורכבות של תיקים שעוסקים ברשלנות רפואית

כאשר מוגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, הגורם המטפל עומד בפני אפשרות של תשלום פיצויים בסכומים שלעתים מגיעים למיליוני שקלים. בנוסף, מדובר על אפשרות של פגיעה ביכולותיו המקצועיות ובשמו הטוב. אי לכך, במהלך המשפטים בתחום עושים הנתבעים כל שביכולתם על מנת להוכיח את חפותם. עורכי הדין של הנתבעים צריכים להוכיח כי לא התבצעה רשלנות במקרה וגם אם התבצעה, הרי שאין קשר בינה לבין הנזקים.

בנוסף, מנסים התובעים להוכיח כי הנזקים שנגרמו בעקבות הטיפול הרפואי, במידה ואכן נגרמו, קטנים משהתובע טוען. עורך דין מומחה הוא איש מקצוע שיכול להדריך את התובע בנוגע לדרך שבו עליו להתנהל מול הוועדות הרפואיות וכן לייצג אותו במהלכן. זאת בניגוד למשל לחברות למימוש זכויות רפואיות שאינן רשאיות לשלוח נציגים לוועדות.

כמו כן עורך דין מומחה מסוגל להנחות את התובע בנוגע להתנהלות שלו בחיי היומיום כיון שאין זה מן הנמנע שההגנה במשפט תשלח חוקרים שתפקידם להוכיח כי התובע מסוגל להתנהל באופן תקין בחיים שלו.

מטרת העל של עורך הדין מצד התביעה היא להוכיח כי נגרם לתובע נזק בשיעור מסוים, להוכיח כי הצוות הרפואי חרג ממסגרת האחריות המקצועית שלו וכי לא התנהל בהתאם לפרקטיקה המקובלת ושישנו קשר סיבתי בין ההתנהלות הקלוקלת לבין הנזק שנגרם למטופל. כפי שאתם מבינים, מדובר בעבודה למומחים בלבד.

באילו תחומים ניתן לתבוע בגין רשלנות?

למעשה בכל תחום רפואי שהוא ניתן לתבוע בגין רשלנות, במידה והמטופל יסבול מנזקים פיזיים שונים בעקבות הטיפול שקיבל. התחום בו ישנה שכיחות גבוהה ביותר של תביעות הוא כל הקשור להיריון וללידה. בתחום זה ישנן תביעות שמגיעות בעקבות אבחון לקוי של מומים בעובר כגון מומים לבביים או מחלות גנטיות שונות וישנן תביעות של התנהלות לקויה במהלך הלידה כגון תביעות נגד רופאים שלא נכחו בחדר הלידה למשל.

תחום נוסף שבו ישנו אחוז גבוה מאוד של הוא התחום הכירורגי לרבות תחום הכירורגיה הפלסטית והתחום השלישי הוא טעויות באבחון שהובילו למתן טיפול שגוי או לחוסר מתן טיפול. עם זאת, יש עוד לא מעט תתי קטגוריות בתחום כגון הפרת סודיות רפואית, רשלנות בביצוע בדיקה שגרתית שהובילה לנזקים גופניים וכו'.

  [ois skin="skin2"]