רשלנות רפואית - הסבר

פנייה לבתי המשפט – כיצד ?

רשלנות רפואית - הסברהחלטתם להגיש תביעת רשלנות לבית המשפט? טיפול או הליך רפואי כלשהו גרם לכם נזק ואתם חושבים שמדובר ברשלנות רפואית? אם כן, חשוב שתדעו שיש כתובת שאליה ניתן לפנות וישנן לא מעט דרכים להתמודד עם זה. הגשת רשלנות רפואית בעזרתו של עורך דין מנוסה ומיומן תאפשר לכם (ובמידה והגורם הנתבע ימצא אשם) לקבל את הפיצוי הכספי שמגיע לכם בעקבות הפגיעה וכן גם לממש את זכויותיכם הרפואיות השונות.

מי יכול להגיש תביעת רשלנות רפואית בבית המשפט

הגשת תביעת רשלנות רפואית איננה הליך פשוט והיא מצריכה לא מעט הליכים מקדימים, לרבות איסוף חומר, חוות דעת של מומחים והוצאות כספיות רבות.

ובכל זאת, זו הדרך היחידה להביא את הנאשם לדין ולקבל את הפיצוי המגיע בעקבות הנזק שנגרם. מי שיכול להגיש תביעת רשלנות רפואית לבית המשפט הם הנפגעים עצמם, החולים שנגרם להם נזק בעקבות טיפול או הליך רפואי כלשהו, הורים בשמם של ילדם הקטן שנפגע כתוצאה מרשלנות רפואית, יורשיו של מטופל שנפטר בשל רשלנות רפואית וגם כל אלה שהיו תלויים ביכולתו הכלכלית של המנוח שנפטר כתוצאה מכך.

על הפורום שמתעסק ברשלנות רפואית

מה כוללת במסגרתה הגשת התביעה לבית המשפט

הגשת תביעת רשלנות רפואית כאמור איננה הליך פשוט. השלבים הקודמים לתביעה, שמרביתם נעשים על ידי עורך הדין המייצג את התובע הם כדלקמן:
· איסוף כל החומר הרפואי הרלוונטי לתביעה זו, לרבות מסמכים הקשורים באופן ישיר אל הנזק, אל הטיפול שבו ואל כל ההליכים הנלווים לו וכן מסמכים רפואיים הקשורים לתקופה שלפני הפגיעה, שהינה זו שהובילה לביצוע ההליך הרפואי שגרם לנזק.
· קבלת חוות דעת מרופאים, המתמחים בתחום הרפואי הרלוונטי.
· קביעת עוצמת הנזק שנגרם ובהתאם, הגשת תביעת רשלנות רפואית לבית המשפט המתייחסת אל גובה הפיצוי המגיע.
חשוב לזכור שאת כל אלה מקדימה הפנייה עצמה אל עורך דין רשלנות רפואית, שיהיה זה שייצג את התובע מול בית המשפט, זה שמכיר את כל הסוגיות המשפטיות הקשורות לתחום וזה שהינו בעל ניסיון בייצוג לקוחות בתביעות רשלנות רפואית. פנייה אל עו"ד כזה כוללת ייעוץ מקדים, במסגרתו נבחן המקרה לעומק, נבדקים פרטי המקרה ומידת הנזק שנגרם.

בהתאם לכל הפרטים שנאספו בוחן עו"ד את התיק ומעריך האם ואכן כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית. ישלם מקרים, ולאחר תחקיר ראשוני של עורך הדין, בהם, ולאור ניסיונו והבנתו של עורך הדין בתחום זה, מגיע עו"ד הדין המייצג למסקנה שלא מדובר במקרה של רשלנות רפואית וכי אין טעם להגיש את התביעה. זו גם הסיבה מדוע ייעוץ מקדים זה חשוב מאד, ואפילו הכרחי.

חשיבות איסוף החומר הרפואי וקבלת חוות דעת ממומחה

על מנת להוכיח לבית המשפט שאכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית, ומלבד איסוף המסמכים הרפואיים, חשוב להגיש לבית המשפט גם חוות דעת של רופאים מומחים, הבוחנים את המקרה מתוך היכרותם איתו והיכרותם עם התחום הרפואי המדובר. על פי החוק על כל תובע, המעוניין להגיש תביעת רשלנות לבית המשפט ולהוכיח את טענותיו, להגיש לבית המשפט חוות דעת של רופא מומחה או תעודת רופא.

ישנם לא מעט רופאים מומחים, שבמסגרת תפקידם מגישים חוות דעת לבתי המשפט בתביעות רשלנות רפואית וחשוב לפנות אך ורק אליהם. גם הנתבע עצמו יכול להביא בשמו רופא מומחה שיבחן את המקרה וינסה לסייע לנתבע להוכיח שזהו איננו מקרה של רשלנות רפואית.

ליצירת קשר עם עורך דין ברשלנות רפואית

חשוב לדעת

אופן הגשת תביעת הרשלנות הרפואית תלוי בגובה הפיצוי שאותו רוצים לדרוש. תביעות רשלנות רפואית הכוללות פיצוי בגובה של עד 2.5 מיליון ₪ תוגשנה לבית המשפט השלום. תביעות הכוללת סכום גבוה מזה תוגשנה לבית המשפט המחוזי.

במקרה ומדובר במקרה של רשלנות רפואית שארע לפני יותר משבע שנים, חלה עליו התיישנות ולא ניתן להגיש תביעה. ספירת שבע השנים מתחילה מהיום שבו נגרם הנזק עצמו, כלומר מהרגע שבו הופיעה הסיבה שבגינה יש לתבוע בגין רשלנות רפואית. במידה ולא נתגלה נזק ביום שבו בוצע ההליך הרפואי, שבע השנים מתחילות להיספר מהיום שבו נתגלה הנזק.

במידה ונפגעתם כתוצאה מטיפול רפואי, וכדי שתקבלו את המענה המקצועי המתאים ותוכלו לממש את זכויותיכם, פנו אלינו עוד היום ונשמח לסייע לכם ולעמוד לרשותכם לאורך כל הדרך.

 [ois skin="skin2"]